See content specific to your location.
Continue

1940

1941

Spacer po lesie

Podczas spaceru po lesie szwajcarski inżynier elektryk, George de Mestral, odkrył, że łopian składa się z setek maleńkich haczyków, które przyczepiają się do tkanin i zwierzęcej sierści. Było to inspiracją dla oryginalnego myślenia ORIGINAL THINKING® i stworzenia zapięcia na rzepy.

History of VELCRO® Brand Products

1950

1951

Dziesięć lat badań i rozwoju

Przez dziesięć lat de Mestral pracował nad stworzeniem pierwszych nylonowych rzepów, czerpiąc inspirację z natury.

1952

Początek Velcro Companies

Firma Velcro S.A. została założona w Szwajcarii przez de Mestrala, Alfreda Goneta, Andre-Louisa Burniera i Jeana Michauda. Dodatkowe patenty uzyskano w Niemczech.

1954

Oryginalny patent na rzepy

W 1951 r. de Mestral złożył wniosek o szwajcarską rejestrację patentu na wynalezione przez siebie zapięcie na rzepy. Pierwszy patent został wydany 16 marca 1954 r. w Szwajcarii. Z francuskich słów „velour” (aksamit) i „crochet” (haczyk) de Mestral stworzył kultowy znak towarowy VELCRO®, którym określił swoją markę zapięć.

History of Velcro Companies - The first patent

1955

Wydanie patentu w USA

Zapięcie na rzepy VELCRO® przemierzyło Ocean Atlantycki i zdobyło patent w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowe patenty zostały wydane w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Belgii, Francji, Kanadzie i we Włoszech.

1956

Rozwój produktów marki VELCRO® wraz z pierwszym logo

Pierwsze logo marki VELCRO® powstało wraz z rozpoczęciem komercyjnej sprzedaży taśm z rzepami VELCRO®.

History of Velcro Companies - The first VELCRO® Brand logo

1957

Zapięcia marki VELCRO® przybywają do USA

W Manchesterze, w stanie New Hampshire, pracowali jedni z najlepszych włókienników na świecie. Dlatego właśnie to miejsce zostało wybrane jako lokalizacja pierwszego amerykańskiego zakładu produkcyjnego marki VELCRO®. Produkcja wyrobów włókienniczych w tym zakładzie przyczyniła się do przyspieszenia sprzedaży produktów przemysłowych marki VELCRO® w Stanach Zjednoczonych.

Velcro USA in Manchester, NH

1957

Firma Velcro Companies rozszerzyła działalność na Kanadę

Velcro Companies rozszerzyła swoją działalność na Kanadę, otwierając nowy zakład produkcyjny w Trois Rivières, Quebecu.

1958

Rejestracja znaku towarowego w USA

Znak towarowy VELCRO® zostaje zarejestrowany w USA.

Velcro USA Trademark

1959

Rozpoczęcie produkcji w Europie w Hiszpanii

Produkcja rozpoczęła się w Hiszpanii wraz z otwarciem zakładu w gminie Argentona.

Velcro Companies Spain

1960

1961

Zapięcia marki VELCRO® w kosmosie

Firma Velcro Companies rozpoczęła współpracę z NASA w celu włączenia rozwiązań związanych z użyciem rzepów do programu Apollo. Nasze produkty były wykorzystywane do produkcji osłon termicznych, mocowania butów i przyrządów do skafandrów kosmicznych, pasków do zegarków, rurek do karmienia, przechowywania aparatów oddechowych, zabezpieczania i organizowania sprzętu w statkach kosmicznych, zabezpieczania sprzętu fotograficznego i naklejek do drapania się po nosie zamontowanych w hełmach.

1967

Wprowadzenie wytłaczanych taśm z haczykami

Aby dostosować się do zmieniających się potrzeb rynku, firma Velcro Companies rozpoczęła produkcję pierwszych taśm z rzepami w procesie CIM (formowania wtryskowego ciągłego) z tworzyw sztucznych.

Molded Hook Tapes

1968

Zwiększenie funkcjonalności obuwia i odzieży dzięki rzepom

Przemysł obuwniczy i odzieżowy zwiększył funkcjonalność i łatwość użytkowania swoich produktów dzięki rzepom VELCRO®. Rozwiązania te zaczęły zastępować sznurowadła, guziki i zatrzaski w butach, rękawiczkach i kurtkach.

Footwear & Apparel

1969

Zapięcia marki VELCRO® na Księżycu

Zapięcia marki VELCRO® umieszczone na kombinezonach towarzyszyły amerykańskim astronautom podczas pierwszego lądowania na Księżycu!

NASA-Astronaut

1970

1972

Rozpoczęcie produkcji wyrobów przetworzonych Velcro Companies

Rzepy wycięte w kształt kółek VELCOIN® marki VELCRO® zostały wprowadzone ze względu na nowe zapotrzebowanie klientów na produkty przetworzone.

Converted-products

1976

Otwarcie Velcro Companies w Australii

Firma Velcro Australia Pty Ltd otworzyła swoje drzwi, co spowodowało, że sprzedaż produktów przemysłowych i konsumenckich marki VELCRO® zaczęła rosnąć w tamtym regionie.

1979

Rozpoczęcie produkcji rzepów trudnopalnych

W tym czasie wprowadzono rzepy trudnopalne. W miejscach, w których istnieje możliwość pojawienia się płomieni, takich jak zakłady obróbki metali lub przestrzenie międzystropowe, można zastosować ognioodporną taśmę z rzepami.

1980

1980

Rzepy odporne na wysoką temperaturę

System zapięć ze stali nierdzewnej HI-GARDE® marki VELCRO® do stosowania w wysokich temperaturach został opracowany dla programu promów kosmicznych NASA. Środowiska, w których panuje wysoka temperatura, takie jak przemysł naftowy i gazowy, pożarnictwo i zakłady chemiczne, mogą z powodzeniem stosować zapięcia na rzepy zgodne z normami trudnopalności.

VELCRO® Brand HI-GARDE® high temperature stainless steel fastener system

1984

Rozpoczęcie działalności Velcro Companies w Meksyku

Nasz pierwszy meksykański zakład produkcyjny został otwarty w Agua Prieta w stanie Sonora, aby zaspokoić rosnący popyt na produkty marki VELCRO® w Ameryce Północnej.

Velcro Companies Mexico manufacturing facility

1985

Wprowadzenie rzepów Mil-Spec w celu wspierania wojska i zapoczątkowanie naszej kultury jakości

Firma Velcro Companies zaczęła dostarczać taśmy z rzepami MIL-SPEC dla wojska amerykańskiego i wielu rządów na całym świecie. Po otrzymaniu informacji zwrotnej od ważnego klienta z branży motoryzacyjnej, rozpoczęliśmy proces utrzymywania jakości na każdym szczeblu firmy. I do dziś go stosujemy!

1988

Zapięcia marki VELCRO® przyczyniły się do optymalizacji konstrukcji siedzeń w transporcie

Rzepy formowane marki VELCRO® pojawiły się jako alternatywa dla drutów i pierścieni w siedzeniach samochodowych do mocowania materiału na siedzeniach. Znacznie zmniejszyło to zapotrzebowanie na ciężką pracę i ryzyko obrażeń u monterów oraz poprawiło ogólną konstrukcję siedzeń.

VELCRO® Brand Fasteners for Automotive Seating

1989

Rozpoczęcie produkcji laminatów marki VELCRO®

Velcro Companies kupiła firmę B&B Interiors z Bristolu, IN. Dało nam to narzędzia do produkcji laminatów, które są kluczowymi elementami w przemyśle medycznym.

VELCRO® Brand Laminates

1990

1992

Rozpoczęcie dostaw zapięć Velcro Companies do producentów pieluch

Plastikowe haczyki HTH marki VELCRO® zostały po raz pierwszy zastosowane w produktach do higieny osobistej – pieluszkach Huggies® Supreme. Znacznie zwiększyło to bezpieczeństwo, chłonność i łatwość użycia dla konsumentów.

VELCRO® Brand fasteners for baby diapers

1995

Firma Velcro Companies rozszerzyła działalność na Chiny i uzyskała pierwszą rejestrację ISO 9001 w Stanach Zjednoczonych

Pierwszy chiński zakład produkcyjny został otwarty w Zhangjiagang w Chinach, aby sprostać rozwojowi w regionie Azji i Pacyfiku. Firma Velcro USA Inc. uzyskała pierwszą rejestrację ISO 9001.

Velcro Companies Chinese Manufacturing Facility

1996

Wprowadzenie taśmy ONE-WRAP® marki VELCRO®

Firma Velcro Companies wprowadziła samoszczepną się i niezawierająca kleju taśmę ONE-WRAP® marki VELCRO® do zastosowań związanych z łączeniem elementów. Ten regulowany produkt wielokrotnego użytku skrócił czas i zmniejszył nakład pracy, a także ułatwił profesjonalny montaż kabli zgodnie z wieloma standardami branżowymi.

VELCRO® Brand ONE-WRAP® Tape for Cable Management

1997

Wprowadzono formowany haczyk z uszczelką (MIGG) w celu zrewolucjonizowania konstrukcji foteli samochodowych oraz uzyskano certyfikat QS 9000

Nasz produkt został wprowadzony jako pierwsze rozwiązanie mocujące bez potrzeby stosowania nakłądki zabezpieczającej, które skróciło czas montażu i pomogło w produkcji nowych, węższych konstrukcji siedzeń. To znacznie rozszerzyło zastosowanie rzepów w przemyśle motoryzacyjnym. W 1997 r. Velcro USA Inc. i Velcro Canada Inc. również uzyskały certyfikat QS 9000 – pierwszy ogólnobranżowy standard jakości dla przemysłu motoryzacyjnego.

VELCRO® Brand Mold-In Gasket Generation Fasteners for automotive seating

2000

2003

Taśmy LOGISTRAP® marki VELCRO® dla firm logistycznych

Taśmy do palet LOGISTRAP® marki VELCRO® zostały po raz pierwszy opracowane przez firmę Velcro Australia. Produkt ten pomógł pracownikom magazynowym zmniejszyć nakłady pracy i ilość odpadów dzięki zastosowaniu taśmy wielokrotnego użytku do mocowania towarów na paletach.

VELCRO® Brand LogiStrap® Fastener for material handling

2004

Wprowadzenie zapięcia FLEX-ZONE™ marki VELCRO® jako rozwiązania niezawierającego kleju dla produktów higieny osobistej

Rozwiązanie FLEX-ZONE™ marki VELCRO® zostało wprowadzone na rynek produktów higieny osobistej jako miękkie, elastyczne i niezawierające kleju zapięcie do pieluch i produktów dla dorosłych. Mocowanie to zostało zaprojektowane jako haczyk, który jest wytłaczany bezpośrednio na podłożu w celu wyeliminowania potrzeby stosowania klejów.

VELCRO® Brand FLEX-ZONE™ fastener for baby diapers

2007

Zapięcie FLEX-ZONE™ marki VELCRO® zostało po raz pierwszy wprowadzone dla transportu

Zapięcia FLEX-ZONE™ marki VELCRO® były używane do mocowania tulei wiązek kablowych w zastosowaniach motoryzacyjnych. Spowodowało to, że powstała łatwa w użyciu pomoc montażowa, która chroni wiązki przewodów podczas transportu i instalacji.

VELCRO® Brand FLEX-ZONE™ fastener for automotive wire harnesses

2008

Wprowadzenie taśm EASY HANG™ marki VELCRO®

Taśmy EASY HANG™ marki VELCRO® zostały wprowadzone przez Velcro Australia, aby dać wykonawcom łatwe rozwiązanie umożliwiające przechowywanie narzędzi i materiałów. Mniej czasu spędzonego na szukaniu materiałów oznacza większą wydajność profesjonalistów!

Organize Industrial Workspaces with VELCRO® Brand EASY HANG™ Straps

2009

Zapięcie FERROZONE™ marki VELCRO® opracowane dla siedzeń w transporcie

Zapięcie FERROZONE™ marki VELCRO® zostało opracowane z myślą o tkaninie wzmacniającej wkłady siedzeń samochodowych. To kolejny wielki wkład w ewolucję siedzeń w środkach transportu!

2010

2012

Zamknięcie PRESS-LOK® marki VELCRO® dla rynku opakowań

Zapięcie PRESS-LOK® marki VELCRO® zostało wprowadzone po to, aby zapewnić łatwiejsze zamknięcie dla producentów i klientów opakowań. To zamknięcie, którego można być pewnym!

VELCRO® Brand PRESS-LOK® Closure for packaged goods

2014

Rozpoczęcie produkcji mankietów chirurgicznych do pomiaru ciśnienia krwi

Firma Velcro Companies rozpoczęła produkcję kontraktową wysokociśnieniowych mankietów chirurgicznych w Agua Prieta w Meksyku. Dzięki temu firma Velcro Companies stała się niejako przedłużeniem procesów produkcyjnych dla wielu firm.

2015

Wprowadzenie serii profesjonalnej

Seria profesjonalna marki VELCRO® została wprowadzona jako grupa gotowych produktów przeznaczonych na rynek przemysłowy.

VELCRO® Brand Professional Series for cable installations

2017

Wprowadzenie zapięcia haczykowego ALFA-LOK® marki VELCRO®

W wyniku naszego oryginalnego myślenia ORIGINAL THINKING® powstało nowe zapięcie haczykowe, które jest stosowane w budownictwie i przemyśle. ALFA-LOK® marki VELCRO® należy do naszych najmocniejszych zapięć i może być stosowane do mocowania sprzętu i materiałów na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.

VELCRO® Brand ALFA-LOK® Fastener

2020

2020

Produkty przyjazne dla środowiska

Firma Velcro Companies opracowała dzianą taśmę pętelkową oraz taśmy formowane HTH, wykorzystujące w 65% materiały nadające się do recyklingu. Był to duży krok w kierunku tworzenia przez nas bardziej zrównoważonych rozwiązań.

VELCRO® Brand Eco Product Line with recycled content

2021

Linia produktów ECO marki VELCRO® została wprowadzona na rynek obuwniczy, odzieżowy i konsumencki

Firma Velcro Companies dodaje do swojej oferty więcej produktów pochodzących z recyklingu dzięki linii produktów ECO dla rynku obuwniczego i odzieżowego oraz kolekcji ECO dla konsumentów! Produkty te zawierają do 55% materiałów pochodzących z recyklingu i są zgodne z naszym zobowiązaniem do odwdzięczania się naturze, która to stanowi nasze pierwotne źródło inspiracji!

VELCRO® Brand Eco Product Line with recycled content

2021

Wprowadzenie zapięć SLEEK & THIN™ marki VELCRO® do przemysłu obuwia i odzieży

Zapięcie SLEEK & THIN™ marki VELCRO® zostało wprowadzone na rynek obuwniczy i odzieżowy jako miękkie, elastyczne zapięcie, które jest o 60% cieńsze niż tradycyjne zapięcia tkane. Innowacyjny haczyk w kształcie litery „T” zapobiega otarciom, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań blisko skóry. W 2022 r. rozwiązanie to otrzymało nagrodę za innowacyjność przyznawaną przez Business Intelligence Group.

VELCRO® Brand SLEEK & THIN™ Fastener Wins 2022 BIG Innovation Award

2022

Zapięcie VELCRO® SLEEK & THIN™ zdobyło BIG Innovation Award i znalazło się w garderobie NASA Artemis Launch Broadcast.

Po premierze w 2021 roku, zapięcie VELCRO® Brand SLEEK & THIN™ zostało uznane za zwycięzcę 2022 BIG Innovation Award – konkursu oprganizowanego przez Business Intelligence Group.

NASA rozpoczęła powrót na Księżyc z misją Artemis, a zapięcia VELCRO® Brand SLEEK & THIN™ zostały zaprezentowane podczas oficjalnej transmisji z premiery dedykowanej garderoby.

2022

Marka VELCRO® wystąpiła w roli sponsora pomocniczego pokazu odzieży adaptacyjnej Runway of Dreams podczas nowojorskiego tygodnia mody.

ORYGINALNE MYŚLENIE™ marki VELCRO® doprowadziło do tego, że Velcro Companies zostało sponsorem pokazu mody odzieży adaptacyjnej Runway of Dreams w Nowym Jorku. Zapięcia VELCRO® Brand znalazły się w wielu projektach obuwia i odzieży noszonych na wybiegu.

2022

Zapięcie PRESS-LOK® 954 zostało wprowadzone przez markę VELCRO®, aby ułatwić producentom opakowań tworzenie projektów w pełni podlegających recyklingowi

Velcro Companies wprowadziło w pełni nadające się do recyklingu zamknięcie VELCRO® Brand PRESS-LOK® 954. Pomaga to producentom zmniejszyć całkowitą wagę produktu i pozwala na zaprojektowanie własnego opakowania w pełni nadającego się do recyklingu.

2022

Linia VELCRO® Brand Electronics wprowadzona dla konsumentów w USA

Linia VELCRO® Brand Electronics została wprowadzona, aby pomóc konsumentom i profesjonalistom z USA w lepszej organizacji i przechowywaniu kabli i urządzeń elektronicznych w domu lub w biurze.

2023

Rozszerzona rodzina łączników wysokotemperaturowych

Nasza rodzina elementów złącznych odpornych na wysokie temperatury została ulepszona i rozszerzona na globalny rynek przemysłowy. Odporna na temperatury do 800°C (1472°F), ta oferta elementów złącznych może zabezpieczać sprzęt izolacyjny i działać na odzieży roboczej w środowiskach, w których występują ekstremalne temperatury, chemikalia i korozja.

2023

Agua Prieta Top Pracodawca

Nasz zakład w Meksyku uzyskał certyfikat Top Employers Institute w Meksyku. Jest to świadectwo ich silnego zaangażowania na rzecz naszych pracowników, społeczności i dostarczania rozwiązań dla naszych klientów.

2023

Panele słoneczne zainstalowane w Hiszpanii

W naszym hiszpańskim zakładzie zakończono budowę panelu słonecznego o powierzchni 12 000 stóp kwadratowych (1 100 m2). Jest to duży wkład w nasze zaangażowanie w zmniejszenie śladu węglowego.